Březen 2010

Diplomek pro mě za bleskovku =*

30. března 2010 v 19:35 | Mishule |  Soutěže
Dávám sem mooc krásný diplomek od Aaaa za bleskovku...mooc ti děkuji!!! :)

diplom pro mě- Aaaa

Upozornění

29. března 2010 v 20:55 | Mishule |  Ostatní
Ahooojky =*, jen bych chtěla upozornit ty, kteří se přihlásili do Mého SONB , aby to poslali NEJPOZDĚJC do 1.4.2010. Jinak dnes jsem už asi 3x oběhla SBííínka=*. A s velikou radostí vám chci oznámit že pojedu o letních prázdninách na koňský tábor!!!! Odkaz, pro toho, kdo by se chtěl podíat najdete ZDE! Je to ten 3. čili JEZDECKÝ, jak jinak takyxD

7. plemeno→Achaltekinský kůň

29. března 2010 v 15:31 | Mishule |  Koně
Krásné plemínko...
Klik na celý článek
7.Plemeno→Achaltekinský kůňPochází z pouštních oáz Turkémie.Je velice odolný vůči horku a vytrvalý. mívá dlouhý hřbet i krk, plošší hrudní koš, méně klenutá žebra, velmi tenkou kůži a jemnou srst. Zbarvení může být hnědé, ryzé, plavé nebo palomino, mělo by mít zlatavý nádech, vyskytují se bělouši, vraníci i cremella. Všechny chody jsou plavné. Jeho cval je unikátní mezi ostatními plemeny, je plynulý, bez otřesů a houpání. Využití: od dostihů, přes vytrvalostní ježdění, až po parkury a drezuru. Je to kůň, který potřebuje svého jezdce a prý není vhodný do jízdáren, co je možná příčinou toho, že hodně literatur o něm tvrdí, že je neovladatelný.
tekDiplomek pro Yamama za spřátelení

28. března 2010 v 20:07 | Mishule |  SB/Affs
diplouš
Doufám, že se ti líbí!! =)

Konečně!!! =) aneb 1. jízda v tomto roce

27. března 2010 v 20:20 | Mishule
Ahojky! Takže asi po (zhruba) 3 měsícech(a poprvé v tomto roce) jsem byla znovu na koníkách! Popis jízdy: Přijeli jsme, já si v autě oblíkla rajtky, pak nasadila přilbu a šla jsem si Dastyho♥♥♥vyčistit=) Ne úplně, on už vlastně byl vyčištěný předtím, tak jsem to jenom rychlovkou. Potom jsme došli na pískovku a měla mě trénovat jedna holka z tama. První si mě vzala radši na vodítko(krok) A potom mě už pustila samu. Různě jsem tam měnila směr, jela si třeba kolečka a tak různě a to bylo dobrý=D. A taky jsem jezdila přas kavalety. Dastík se hodně zastavoval, předtím byl na vyjížďce, no nechtělo se mu=). Těším se na další týden, budou totiž Velikonoční prázdniny a to přijedu sem už asi ve středu večer, nebo ve čtvrtek dopoledne. Takže zase půjdu a napíšu Vám sem jízdu=)

1. Zadání do SONB

27. března 2010 v 13:15 | Mishule |  Soutěže
Tááákže, do soutěže SONB se vás přihlásilo 5. To sice není moc, ale to se taky dalo čekatxD. Zadání: Udělejte pěkný jarní dess se sněženkami a bledulemi(můžou být i jiné kytky)Váš výtvor mi pošlete na email: britabesi@seznam.cz (britabesi-zavináč-seznam-.-cz) =)
Posílejte to do 1.4.2010!

2 diplomky za bleskovku

25. března 2010 v 20:22 | Mishule |  Ostatní
Tak tady jsou ty 2 (opožděné) diplomky za bleskovku:

diplom

diplomekkk

Doufám že se líbí!

Klára a Sára+KONÍCI 4. díl

23. března 2010 v 20:37 | Mishule |  Moje příběhy
Klára a Sára+KONÍCI
4.díl Vypráví Klára
Chtěla bych uvést na pravou míru to, že holky nemájí své koně, pouze své miláčky ve stáji!=o)

Ze stříbrného auta se otevřely dveře a vystoupila z nich nějaká neznámá dívka. Měla hnědé vlasy a modré oči. Byla celkem štíhlá, velká a opálená. Se Sárou jsme na sebe vrhly tázavé pohledy. "Kdo to je? Znáš ju?" ptala se mě Sára. "Nemám ponětí kdo to je. Asi nějaká nová holka na ježdění."odpověděla jsem a pobídla Dolara do kroku a následně potom pár koleček do klusu, abych nové dívce předvedla, jak umím jezdit.Já se prostě musím předvést=D Sára nasedla na Arabelu a vjela za mnou na jízdarnu.
Rozehřály se krokem a pak šli taky do klusu. Po chvíli jsme si řekly, že si dáme i cval. Jenže co se nestalo...Arabela je klidná, ta nikam nespěchá, nikdy by se s vámi nerozběhla, ani nic takového, ale můj Dolar je někdy číslo. Právě když se předvádím. Jinak je to úplné zlatíčko=) Takže se mi dal do trysku, ale naštěstí jsem ho hned zpomalila.
Arabela se Sárou se na nás jen podívaly a cválaly v klidu dál. Já pobídla Dolara do kroku, následně do klusu a potom do cvalu. Sladili jsme krok se Sárou a Arabelou. K okraji jízdarny přišla ta nová holka. To auto ve kterém přijela už odjelo. A Magda se vracela taky. "Hezky vám to jde, holky." pochválila nás. "Děkujeme!" poděkovaly jsme. "Tak Terezko, dívej se tady na holky, ať se něco přiučíš."řekla Magda té nové holce. "Ale já jezdit umím. Nepotřebuju se dívat na nějaké holky!" oznámila dívka namyšleně. "Dobře, tak jistě umíš nasedlat, nauzdit i vyčistit, že?Tak se mnou pojď do stáje a připravíš si Apolla, ten je vhodný pro začátečníky." řekla jí Magda vlídně a šly do stáje připravit koně.

6.plemeno→Fríský kůň

22. března 2010 v 21:01 | Mishule |  Koně
Krásný kůň
Klik na Celý článek↓↓↓

Přihlášky do soutěže SONB

21. března 2010 v 19:52 | Mishule |  Soutěže
Ahojky, tak tady máte přihlášky do soutěže SONB(soutěž o nej blog) Nikoho nenutím, ale mohli byste =)
Tak kdyby, tak vyplňte:
1)Přezdívku
2)Blog
Máte čas do 26.3.2010!

Achjo! Škoda :'(

20. března 2010 v 18:37 | Mishule |  Moje povídání
Hm, tak jako to je fakt nemožné! Nemohlaj sem jet dnes na koně! :'( Já jsem tak zoufalá!!!!!!!! A důvod? Měli jsme prý moc práce! :-! A to jsem se celý týden těšila! Že aj budu fotit! A nic! :'(A dnes bylo tak krásně! (sice potom k večeru pršelo, ale to neva) Ale na druhou stranu se utěšuju tím, že příští týden určitě pojedu! A jestli ne, tak asi spáchám sebevraždu...né to asi ne, bylo by to moc drastické xD Ale stejné!!!!!!!!!!! :'( :'( :'( Tak jsem se těšila! A místo toho jsme sadili nějaké blbé stromky! Vím, pro někoho(např. babičku nejsou blbé, ale pro mě jo! :'( já už půjdu tak pá!

5. plemeno- Hafling

19. března 2010 v 14:56 | Mishule |  Koně
Krásné plemeno-Haflingíček:)
Klik na celý článek ↓↓↓

Bleskovka č.2

19. března 2010 v 14:51 | Mishule |  SB/Affs
Ták a pro vás další bleskovka:

1. Zdravím tě =)
2. Jakpak se máš? =D
3. Napiš 2 plemena koní na A =)
4. Co jsou to žuchvy? =P
5. Co si myslíš o koních? =)
6. Co si myslíš o psech? =D
7. Líbila se ti tahle bleskovka? =)
8. Co na diplomek? =O
9. Tak páá =D

Jsem šťastná! =)

17. března 2010 v 20:28 | Mishule
Můj normal deníček

Klik na celý článek↓↓↓

Jak naučit poslouchat koně na jméno?

16. března 2010 v 20:46 | Mishule |  Koně
Jak naučit koně poslouchat na jméno?
Klik na Celý článek↓↓↓

4.plemeno- Český teplokrevník

15. března 2010 v 16:38 | Mishule |  Koně
Český teplokrevník je nejrozšířenějším plemenem koní v ČR. Toto plemeno si našlo široké využití ve všech odvětvích sportu i práce. Hodně koní tohoto plemene je zařazeno do rekreačního ježdění, ale najdeme i některé postavené na vysokých příčkách ve sportu. Má mírně hrubší hlavu, svalnatý krk, široký hřbet (dost dlouhý)a mohutné nohy s výraznými klouby. Zbarvení: Běžně se vyskytují hnědáci a ryzáci občas bělouši a plaváci, vzácně vraníci i albín(bílá barva,světle modré oko) Povaha: Mírná, učenlivá a vynikající k dětem ale najdou se někdy i horší povahy (plachý, zlý)
Zdroj:------Google.cz------


Klára a Sára+KONÍCI 3. díl

10. března 2010 v 21:11 | Mishule |  Moje příběhy
Klára a Sára+KONÍCI
3.díl Vypráví Klára
Až jsem toho nového koně rozehřála, přišla moje trenérka Magda a řekla mi, ať chvíli pak přejdu do klusu. Už jsem naklusala a přišla Sára. Zajela jsem ke kraji ohrady a pozdravila jsem ji. Ona mě taky; i Magdu. Magda jí řekla, ať si osedlá třeba Arabelu. "A na kom to jezdí Klára?" zeptala se Sára. "Sári, to je nový kůň." odpověděla Magda. "Aha, a jak se jmenuje?" "To se ještě neví. Já mu mám vymyslet jméno." vyhrkla jsem. Sára posmutněla. "Ale můžeme ho vymyslet spolu!" dodala jsem rychle. "Tak jo!" přitakala Sára a běžela si osedlat Arabelu. "Tak, než se vráti, ještě naklusej a zkus potom i cval, jo?" řekla Magda. "Jasně!" Na příjezdové cestě se najednou objevilo auto. "Jdu se tam podívat, nikoho nečekám!" podivila se Magda. "Jo, já si teda zaklušu a pak zkusím nacválat." oznámila jsem. Z hora se blížila Sára s Arabelou. "Kam šla Magda?" podivila se. " Přijelo jakési auto, tak se tam šla podívat." odpověděla jsem. "Aha, už ho vidím." řekla Sára. "Kdo myslíš že to je? Zeptala jsem se jí tajemně.
Pokračování příště!♥

Hodnocení SB

10. března 2010 v 19:52 | Mishule |  SB/Affs
Zapsali se všichni, tak sem hodnocení dávám ž dneska :-)Napíšu sem SBénko, napíšu známku jako ve škole :-! a napíšu k němu krátké hodnocení:

Klára a Sára+KONÍCI

9. března 2010 v 21:10 | Mishule |  Moje příběhy
Klára a Sára+KONÍCI
2. díl Vypráví Klára

Ráno, když j sem se probudila a byla jsem strašně moc ráda, protože byla sobota!!!!
Šla jsem na snídani a potom zavolala Sáře(minule u nás spala), abychom se domluvily., jak to dnes bude. Tak jsem šla do stáje. Když jsem tam přišla, uviděla jsem nějaký nový přívěs. "Ten ale vůbec není z naší stáje!" pomyslela jsem si. Přišla jsem k mojí trenérce Magdě a zeptala se jí, co tu dělá ten cizí přívěs. "No vždyť v něm přijel ten nový kůň." odpověděla. "To nevíš?" zeptala se mě. "Ne. Nikdo mi to neřekl." zahučela jsem. " No takse na něj pojď podívat!" vybídla mě. Šla jsem za ní do stáje. Ve stáji bylo několik volných míst a právě v jednom tom volném boxu stál nádherný Frísák!!! "Jéé, ten je strašně moc pěkný, jak se jmenuje?" zeptala jsem se Magdy. "No to právě ještě nevím, co kdybys mu ty dala jméno?" zeptala se mě s úsměvem. "Já? Opravdu? Tak dobře!"žasla jsem. "A nechceš si na něm teď zajezdit?" ozvala se ještě Magda. "Jooo!" křičela jsem nadšeně. Tak si ho běž připravit a za 10 minut na jízdárně, jo?" Oznámila mi. "Jo, pohnu si!"☺ Nového koně jsem vyčistila, nasedlala a nauzdila a byl připravený. Stihla jsem to! Zatím jsem ho rozehřívala na jízdárně.

!Pokračování příště!♥