Duben 2011

Nový dessík :)

29. dubna 2011 v 21:45 | Mishule |  Moje povídání


Ahoj
Tak konečně je tu nový vzhled. Už to vážně chtělo změnu, ne ?
Snad se Vám líbí, akorát to ještě musím nějak pořešit s barvou
Jinak zítra jdu zase na koníky! :)
No nic, jdu páá!One photo 2.1

28. dubna 2011 v 17:44 | Mishule |  One photo

Foto: google.cz
Úprava:

60.plemeno→Mangalarga Marchador

28. dubna 2011 v 17:25 | Mishule |  Plemena koní
Tenhle né moc známý a exotický koník pochází z Brazílie, je teplokrevného typu. Výška: 145 - 150 cm.
Barvy: bělouš, ryzák, hnědák vraník. :))


Historie
Předchůdce toho to plemene byl hřebec Alter-real jménem Sublime. Ten připouštěl klisny Jennet, criollo a španělského koně. Vzniklo plemeno s názvem Sublime Horse a později se přejmenovali na Mangalarga Marchador. Mají mnoho znaků již vyhynulých starošpanělských koní. Mají podobné chody a díky tomu je to jeden z nejpohodlnějších koní. Zajímavostí je, že Mangalarga Marchador nekluše, ale z kroku přechází rovnou do cvalu.


Achjo....

23. dubna 2011 v 16:14 | Mishule |  Moje povídání
Ahoj :) Jsem u babičky, ale ten PC tady je fakt hrozný když píšu články nemám tady tu horní lištu, akže nemůžu vkládat ani obrázky, smajlíky, celý článek, apod....:( Napsala jsem sem ráno na plemeno, ale jak jsem to zveřejnila tak to ani nemělo mezi pod sebou mezery apod, tkže je to celé spojené,je to na prd :/ jinak jak jsem doma přednastavila ty 2 články tak ten jeden jsem omylem dala na květen :D Míto 4.prostě 5. :DD takže akorát na zítřek je jedne, už ani nevím co to bylo :) No to je všechno to plemeno mám v rozepsaných kdyby se to spravilo tak ho zveřejním, když ne tak až budu doma :( Jinak jsme včera byly na koních, takže můžete čekat (asi ještě dneska) deníček :)

Konečně prázdniny ;)

20. dubna 2011 v 17:27 | Mishule |  Moje povídání
Ahoj
Tak konečně tu jsou prázdniny! Já se cítím jako na konci roku
Já vím že tu teď moc nejsem, ale na tyto prázdniny přednastavím články! Nějaké plemena, one photo, atd..
Taky jedu ve čtvrtek k babičce a v pátek jdem s holkama na koníky, takže nejspíš bude potom zápisek A berem foťák tak když budu mít volnou chvíli, tak budu fotit
No..jinak budou Velikonoce Těším se na pečení a tak A vy?
Ty videa z koník vám sem dám až mi je Simča pošle

Tak já jdu přednastavovat ty články

Po dlouhé době na koních

14. dubna 2011 v 17:36 | Mishule |  Deníček od koní
Ahojky, tak ještě bych vám chtěla napsat zápisek od koníků ze soboty
Jela jsem já, moje kámoška Simča a její sestřenka Dáda, která byla náhradou za Kačku, která s nmi měla jet, ale onemocněla
Takže jsem přijeli na ranč a koníci už byli skoro nachystaní Nagáno na kterého jsem měla jít už byl úplně nachystaný, tak jsem rovnou nasedla a jela na jízdárnu okrokovat.
Dáda za chvíli taky nasedla na Jackie a protože kromě 2 táborů na koni nejezdila tak jí paní řekla jak má koně řídit apod. Jenže jak Jackie s Dádou odešly na jízdárnu tak se Monty na kterém měla jet Simča zplašil, jak byl přiázaný tak úplně vyrval takovou tu trubičku.
No, dlouho nejezdil Tak ho vzali na zklidnění a Simča si musela počkat, jednou se vyměnila s Dádou Takže až jsem okrokovala, tak jsem klusala, i přes zvýšené kavalety...a pak jsem je měla i skočit!
Pane jo, můj první skok životě. Tak jsem Nagánka pobídla aby klusal pěkně plynule a hop! Bylo to super, pak jsem to zkoušela ještě několikrát, ale ke konci to už přecházel jenom krokem Potom už Simča šla na Montyho, nejdřív taky krokovala a zbytek hodiny klusala i na lonži
My jsme s Dádou klusaly tak, že na dlouhé stěně jsme jeli v lehkém klusu a na krátké v pracovním, nebo naopak, už si nevzpomínám
A pak jsme ještě měli jet klusem a předhánět se, jakože jsem měla jet první já, pak mě měla Dáda předjet a zase naopak...ale Dádě to moc nešlo, Jackie už se nechtělo a Dáda jako začátečník ji neumí správně pobídnout. No, jezdily jsme i slalom v klusu a nakonec jsme už měly jít krokovat, já si na krokování vyndala nohy ze třmenů No a nakonec jsme sesedly a na koníky měl ještě někdo jít, tak jsme je nechali.
Pak jsme zaplatili a odjeli Simčina ségra natáčela nějaké videa tak vám je sem někdy šoupnu, chcete?

Diplouš od Koňařky Aduš

10. dubna 2011 v 11:58 | Mishule |  Od vás
Tady přidávám diplomek od Koňařky Aduš, je nádherný, děkuji ti :))